hlavička malá

Ako popísať produkty v e-shope?

KravatyInternetové obchody neustále pribúdajú, avšak presadiť sa na trhu a profitovať zo svojho e-shoopu sa nedarí každému. Jeden z dôvodov, prečo si návštevníci nekúpia daný tovar, je ich úbohé odprezentovanie vo svete online. Pri mnohých internetových obchodoch nenájdeme okrem názvu, ceny a mizernej fotografie (niekedy ani to) nič ďalšie. Nehnevajte sa, že ľudia nakúpia inde.

Čítať ďalej...

Tipy pre lepšie blogovanie

blogovanieSlovom blog, resp. weblog sa na internete označuje súbor príspevkov, ktoré sú radené chronologicky od najnovšieho smerom nadol po najstarší. Pod pojmom blog ale spravidla ľudia chápu internetovú stránku využívajúcu redakčný systém založenú jedným človekom spravidla za účelom publikovania svojich názorov v podobe komentárov alebo výtvorov z oblasti poézie alebo fotografovania.

Čítať ďalej...

Úspešný web je jedinečný: v štruktúre aj dizajne

Korytnačka vyrezaná do melónuMnoho firiem ponúka šablónovité redakčné systémy, do ktorých stačí svojpomocne doplniť zopár vecí, vybrať si spomedzi grafických šablón a internetová stránka je na svete. Výhody sú jasné: rýchlosť tvorby, znížená potreba zásahov odborníka, svojpomocné spravovanie, a niekedy aj cena sa zdá byť pomerne priaznivá.

Čítať ďalej...

Byť vo vyhľadávačoch medzi prvými je v podnikaní životne dôležité

KačičkyDnešný človek zhliadne denne v priemere tisíce reklám, log a značiek. Niet divu, že dostať sa do podvedomia ľudí klasickou masovou reklamou je dnes pre menších hráčov trhu prakticky nemožné. Existujú však možnosti, ako aj napriek tomu byť na trhu úspešný.

Čítať ďalej...

Niektoré etické prístupy pri tvorbe webu

PrasiatkaV tomto článku popíšeme niektoré etické prístupy pri tvorbe moderných internetových stránok ako stručné vymedzenie obsahu na začiatku článku; upozorňovanie na odkaz smerujúci mimo daného webového sídla a neagresívne, minimalizované formy reklamy.

Čítať ďalej...

Ako zvýšiť dôveryhodnosť firemného webu

Podpisovanie zmluvy, kontraktuInternetová stránka vytvorená za účelom zarábania peňazí by mala vyvolávať u návštevníka zdanie, že jej obsah je platný, spoľahlivý, pravdivý, teda najmä dôveryhodný.

Je to práve dôveryhodnosť internetového sídla, ktorá u návštevníkov výrazne ovplyvňuje správanie v mnohých oblastiach.

Čítať ďalej...

Profesionálne logo je v biznise výborným aktívom

Logo FerrariLogo alebo logotyp je jedným z hlavných identifikačných znakov firmy, spoločnosti, organizácie a akéhokoľvek subjektu všeobecne. Subjekty, ktoré sa snažia presadiť na trhu, si od začiatku budujú povedomie o svojej značke najmä prostredníctvom grafického prvku, akým logo vo svojej podstate je.

Čítať ďalej...

Získanie vhodnej domény (niečo.sk) je primárnou úlohou

JokerBudovanie webového sídla – internetovej stránky – začína výberom vhodnej domény. V tomto článku si vysvetlíme, čo sú internetové domény, ako sa delia, čo stoja, ale najmä filozofiu marketingového prístupu, ktorý pomôže vybrať pre vás ten najvhodnejší doménový názov.

Čítať ďalej...

Korektný pravopis podčiarkuje serióznosť

písanie na strojiV súčasnej dobe je jazyk ako výrazový prostriedok čoraz viac deformovaný. Na školách sa nekladie dôraz na jeho výučbu a v praxi sa kladie malý dôraz na vymáhanie jeho správnosti. Do slovenčiny sa dostáva zbytočne veľa cudzích prvkov.

Čítať ďalej...