hlavička malá

Pozadia na mobil – vytvoriť ich zvládnete aj sami

pozadia na mobil

Niektorí ľudia platia peniaze za stiahnutie pozadí (tapety) do mobilu, ktoré ich zaujmú. Ale čo tak si vytvoriť pozadie na mobil vlastné – šité na mieru – podľa svojej chuti a navyše zdarma? Zvládnuť by to mal každý. A tento článok sa tomu snaží trochu dopomôcť.

Postup spočíva v štyroch krokoch

  1. Medvedica s mladýmVýber obrázka určeného na úpravu: obrázok možno stiahnuť z internetu, naskenovať alebo použivať vlastnú fotografiu. Treba dávať pozor na kompozíciu informácií na displeji, aby pozadia s farbami jednotlivých častí nespôsobili, že nebudete vidieť na displeji napr. čas, režim ap. Treba len skúšať a overovať.
  2. Úprava obrázka do potrebných rozmerov: v prvom rade treba zistiť, aké rozlíšenie má displej mobilného telefónu. Dozvieme sa to buď z parametrov mobilu, alebo z vlastností pozadí, ktoré boli pôvodne v mobile uložené. Môže to byť napr. 240 × 320 px, 176 × 220 px, 480 × 320 ap. Následne obrázok v nejakom grafickom editore orežeme do potrebného pomeru a zmenšime ho na rozmer rozlíšenia displeja.
  3. Prenesenie obrázku do mobilného telefónu: prenášať obrázky do mobilov z počítača sa dá mnohými spôsobmi: cez internet, pomocou Infraportu, cez BlueTooth, pomocou dátového kábla, externou pamäťovou kartou alebo cez wifi.
  4. Nastavenie obrázka ako pozadia: po prenesení obrázka do mobilu stačí vykonať posledný krok – daný obrázok nastaviť ako pozadie (wallpaper). Je to jednoduché, no v prípade problémov sa postup dá nájsť v návode mobilu.