hlavička malá

Pozadia na mobil – vytvoriť ich zvládnete aj sami

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 
pozadia na mobil

Niektorí ľudia platia peniaze za stiahnutie pozadí (tapety) do mobilu, ktoré ich zaujmú. Ale čo tak si vytvoriť pozadie na mobil vlastné – šité na mieru – podľa svojej chuti a navyše zdarma? Zvládnuť by to mal každý. A tento článok sa tomu snaží trochu dopomôcť.

Postup spočíva v štyroch krokoch

  1. Medvedica s mladýmVýber obrázka určeného na úpravu: obrázok možno stiahnuť z internetu, naskenovať alebo použivať vlastnú fotografiu. Treba dávať pozor na kompozíciu informácií na displeji, aby pozadia s farbami jednotlivých častí nespôsobili, že nebudete vidieť na displeji napr. čas, režim ap. Treba len skúšať a overovať.
  2. Úprava obrázka do potrebných rozmerov: v prvom rade treba zistiť, aké rozlíšenie má displej mobilného telefónu. Dozvieme sa to buď z parametrov mobilu, alebo z vlastností pozadí, ktoré boli pôvodne v mobile uložené. Môže to byť napr. 240 × 320 px, 176 × 220 px, 480 × 320 ap. Následne obrázok v nejakom grafickom editore orežeme do potrebného pomeru a zmenšime ho na rozmer rozlíšenia displeja.
  3. Prenesenie obrázku do mobilného telefónu: prenášať obrázky do mobilov z počítača sa dá mnohými spôsobmi: cez internet, pomocou Infraportu, cez BlueTooth, pomocou dátového kábla, externou pamäťovou kartou alebo cez wifi.
  4. Nastavenie obrázka ako pozadia: po prenesení obrázka do mobilu stačí vykonať posledný krok – daný obrázok nastaviť ako pozadie (wallpaper). Je to jednoduché, no v prípade problémov sa postup dá nájsť v návode mobilu.