hlavička malá

Tvorba webstránok: redakčný systém s jedinečným dizajnom

Moderná a kvalitná webová stránka by mala byť dizajnovo jedinečná, ale tiež je výhodou, ak má užívateľsky priateľskú administráciu. Takéto riešenie dokáže zabezpečiť vytvorenie jedinečného dizajnu a jeho zapracovanie do prepracovaného redakčného systému.

Pri dizajne webstránok uprednostňujeme minimalizmus, kontrast a primeranú hierarchiu. Okrem toho dbáme aj na gramatickú a typografickú správnosť. V dizajne sa snažíme vytvárať príjemný dojem, ale zároveň ponechať webstránke pragmatickú účelnosť.

Pri tvorbe webstránok sa orientujeme primárne na redakčný systém Joomla!, ktorý je open-sourcom a jeho použitie je úplne zdarma.

Výhodou je, že má v sebe zabudovaných mnoho funkcionalít, ktoré netreba programovať a tiež umožňuje nainštalovať zdarma mnoho rôznych doplnkov ako napr. rôzne fotogalérie, e-shop ap. Teda zadávateľ nemusí platiť za programovanie systému. Inou výhodou takýchto stránok je, že nie sú závislé na jej pôvodnom tvorcovi a že za vývojom tohto systému stojí celosvetová komunita.

Väčšinu projektov takéto riešenie dokáže plne uspokojiť. Niektoré webové projekty sú však natoľko špecifické, že vyžadujú naprogramovanie individuálneho systému, čomu tiež nie je problém vyhovieť.

S našimi webovými stránkami máte istotu, že:

  • webová stránka bude na internete úplne jedinečná
  • web bude typograficky a esteticky hodnotný
  • vo všetkých prehliadačoch sa bude zobrazovať správne
  • dizajn bude šitý na mieru podľa obsahového zamerania webu
  • grafická šablóna, jej typografické časti budú modifikovateľné
  • správa obsahu stránky bude pomerne jednoduchá a do jej spravovania môžu byť zaškolení aj laici